Кажани – унікальні створіння: не маючи пір’я, вони єдині зі ссавців здатні до активного польоту. До того ж, це найбільша за кількістю видів група ссавців – загалом на світі їх існує понад 1100 видів. В Україні живе 27 видів кажанів, тобто близько третини ссавців країни. З них до Червоної книги занесені 12 ( а це майже половина!!!). Усі види кажанів у нашій країні підлягають охороні. Це означає, що їх не можна ловити, нищити чи непокоїти. У регіоні Карпат виявлено 23 види, з яких 8 є рідкісними. У Карпатах кажани селяться переважно в дуплах дерев, а також у печерах. Деякі види істотно залежні від наявності лісів, в яких вони селяться і знаходять поживу. Тому, зокрема, старі листяні ліси з дуплистими деревами є особливо цінними для збереження багатьох видів кажанів, для яких ліс є життєво важливим середовищем існування.
Всі європейські види кажанів – комахоїдні. Більшість з них – наші захисники від комарів i комах-шкідників, тобто є природними “інсектицидами”. 20 кажанів протягом теплого періоду року можуть знищити близько 1 000 000 комах. Коли приходять осінньо-зимова пора, кажани змушені рятуватися від холоду і нестачі корму. Деякі види відлітають у тепліші регіони, іноді долаючи відстані до 2 тис. км. Інші залишаються зимувати в нас, і переживають несприятливий період, впа- даючи в сплячку, перед тим нагромадивши потрібну кількість жиру. Для зимового сну кажани ховаються в різного роду підземеллях: печерах, підвалах, криницях…, де є стабільні мікроклімати- чні умови. Основними місцями зимівлі кажанів у Карпатах є, насамперед, підземелля (як природні, так і штучні).
Лісовою охороною Березниківського лісництва ДП Свалявський лісгосп було зафіксовано на території лісфонду в кварталі 47 виділ 20 один з видів кажанів (на фото).