Лісові пожежі – величезне лихо!

Лісові пожежі – величезне лихо для багатьох країн світу зони помірного клімату,в тому числі й України. Збитки від лісових пожеж значно перевищують збитки від шкідників і хвороб лісу. Сильні лісові пожежі , що мають характер стихійного лиха , негативно впливають на довкілля , змінюючи хід природних процесів ,роботу транспорту тощо.

Лісові пожежі , які регулярно виникають , нині є найбільш небезпечним природним явищем у лісах , яке є локальною небезпекою власне як для екосистем , так і регіональною для населення та довкілля на значній території. Найбільш небезпечні у пожежному відношенні є молодняки та середньовікові шпилькові насадження.

Причиною виникнення лісових пожеж можна поділити на дві групи : пов’язані з діяльністю  людини та непов’язані з нею.

Більшість лісових пожеж виникає з вини людини . Сюди в першу чергу можна віднести спалювання сухої трави на сільгоспугіддях, загоряння від залишених  вогнищ , кидання  недопалків та  інш.. Особливо багато пожеж від цього виникає обабіч доріг , які проходять через ліс. Узбіччя шляхів стають своєрідними «коридорами» з підвищеною пожежною небезпекою.

Аналіз показує , що більшість пожеж можна попередити , оскільки виникають вони через порушення правил пожежної безпеки в лісах.Тоді гостро постає питання про необхідність покращення протипожежної дисципліни громадян, що перебувають у лісах.

Обов’язки  громадян щодо забезпечення пожежної безпеки встановлюються Законом  України «Про пожежну безпеку». Відповідно до цього Закону громадяни України , іноземні громадяни та особи без громадянства , які перебувають на території України , зобов’язані: –

виконувати правила пожежної безпеки в лісах ;- виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем ;- повідомляти лісогосподарські підприємства , територіальні підрозділи ДСНС України , місцеві  органи  влади про виникнення лісових пожеж («Правила пожежної безпеки в лісах України – стаття 1.10).

Державне підприємство «Свалявське лісове господарство» звертається до жителів та гостей краю з проханням:- Дотримуватись « Правил пожежної безпеки  в лісах України» при відвідуванні лісових масивів.

Порушники пожежної безпеки в лісах України притягаються до адміністративної відповідальності (Ст.77  Кодексу України про адміністративні правопорушення),матеріальної та кримінальної відповідальності (Ст. 245 Кримінального кодексу України).

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Порушення  вимог пожежної безпеки  в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від девяноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(від 1530  до 4590 грн.) і на посадових осіб – від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(від 4590  до 15300 грн.).
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян( від 4590 до 15300 грн.) і на посадових осіб – від шістсот тридцяти  до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(від 10710 до 30600 грн.).

 

Наперед дякуємо за дбайливе ставлення , до Нашого з Вами природного середовища.

 

ДП»Свалявське лісове господарство»

Андрійчак В.В.