Тихе полювання.

Обережно з грибами! Що варто знати про “тихе полювання”?
Осінній ліс дивує своїми барвами та скарбами і в лісах розпочався сезон “тихого полювання”. Збір грибів дуже популярний як вид активного відпочинку. Прогулюючись лісом вдихаючи свіже повітря і насолоджуючись природною красою навколо себе, кожен ще робить видобуток для прожитку. Щоб похід по гриби залишив тільки приємні спогади, нагадуємо основні правила збору грибів без шкоди Вам і природі.
• Часто навіть їстівні гриби часом можуть бути небезпечні. Причина в токсичних речовинах, які гриби вбирають, як губка, з навколишнього середовища. Найвідповідний час для збору грибів – ранкові години.
• Відправляйтеся на пошуки грибів тільки, якщо ви дійсно добре знайомі з видами грибів, якщо ви сумніваєтеся в тому, що це за гриб, краще його не брати.
• Ніколи не пробуйте гриби на смак і запах, навіть якщо Ви впевнені , що вони їстівні.
• Не висмикуйте гриби з землі, краще зрізати їх ножем біля основи ніжки, а трубчасті можна викручувати так, щоб не пошкодити грибницю. Інакше інші гриби на цьому місці можуть вже не вирости.
• Не збирайте гриби, які біля основи ніжки мають білий мішечок – пусте клубоподібне потовщення та перезрілі, в’ялі, зіпсовані, пошкоджені гриба, адже вони дуже швидко накопичують небезпечні отруйні речовини, що можуть викликати отруєння.
Симптоми отруєння грибами
Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів. Основними симптомами отруєння грибами є:
нудота, блювання; різкий біль в животі; діарея; запаморочення; підвищення температури тіла; судоми; поява галюцинацій та марення.
Перша допомога при отруєнні грибами
Найголовніше – терміново телефонуйте “103”.
До приїзду невідкладної допомоги дотримуйтесь постільного режиму і пийте багато рідини – води, підсоленої води або прохолодного чаю. Це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини.
Категорично заборонено вживати алкоголь, будь-які молочні та кисломолочні продукти – це може прискорити всмоктування токсинів
Ні у якому разі не займайтеся самолікуванням і не намагайтеся “перечекати” – це може бути смертельно небезпечно.
Залишки грибів або грибних страв треба обов’язково зберегти, тому що лабораторне їх дослідження допоможе встановити причину отруєння та призначити правильне лікування.